Egy kicsit rendhagyó cikk lesz, mert nem egy konkrét útmutató lépésről-lépésre, hanem inspirációnak szánom.
Készíts Te is magadnak olyan ruhát, ami igazi alkotó munka, és a viselése hatalmas öröm.
Nagy kaland volt a szoknyákat elkészíteni, az anyagvásárlástól a textilfestésen át, egészen a fotózásig, minden, és szeretném ha hasonló kalandokat élnél meg Te is! :)
A kész szoknyát csak a végén mutatom meg közelebbről, hiszen akkor fogod igazán értékelni, ha már ismered a történetét.:)
A szoknyák története (csak kettőé, a harmadikról az igazság a végén ;) ):
Van egy hobbivarrónő barátnőm, aki egy napon talált egy szoknyát, a Vogue weboldalán (Katt ide ezen a linken a slideshow-ban megtaláljátok az eredetit)
Megkérdezte nem készítünk-e mindketten egy ehhez hasonló, menő, csíkos, aszimmetrikus szoknyát? Természetesen tetszett az ötlet.
A lelombozó anyagvásárlás:
Nagy lelkesedéssel indultunk el csíkos anyagot venni, de szomorúan tapasztaltuk, hogy annak ellenére, hogy beharangozták a csíkos lesz a divat tavasszal/nyáron, tél végén még egyáltalán nem lehetett kapni csíkos anyagot, legfeljebb dekorvásznat.
Én itt el is vesztettem a lelkesedésem, de a barátnőmnek az az ötlete támadt, hogy vegyünk sima, fehér anyagot, és majd csíkosra festjük textilfestékkel.
Uh, be kell valljam elsőre nem lelkesedtem az ötletért! Gondoltam az jó nagy meló...
Végül megjelent előttem a két kézzel festett szoknya víziója, és beadtam a derekam, így megvettük az enyhén elasztikus fehér anyagot, a textilfestéket, és belevágtunk a nagy kalandba. :)
Látod, milyen jó, ha nem egyedül alkotsz, hanem barátnőkkel? :)
Ha szeretnél gyorsan, és hatékonyan megtanulni varrni, kattints a képre:
A szoknya elkészítése:
A barátnőm és én ugyan azon szoknya fotójától ihletődtünk meg, de egész másképpen indultunk neki. Ő egy kész ceruza szoknya szabásmintát használt, és előbb összevarrta a szoknyát, utána festette meg csíkosra.
Én elkészítettem külön a szabásmintát, kiszabtam a szoknyát, megfestettem, majd utána varrtam össze. Azért is mesélem ezt, hogy lásd, ha szeretnél valamit elkészíteni sok-sok helyes megoldás létezik, a lényeg, hogy a végeredmény hasonlítson az eredeti elképzelésre. :)
Milyen textilfestéket érdemes választani?
Ha ruhát festesz, akkor érdemes műgyantát tartalmazót venni, amit utána vasalni kell, mert ezek valóban tartósak.
Nekem a narancssárga, és a piros a kedvenc színeim, ennek megfelelően a csíkjaim is ilyen színűek. Tudom, hogy a fekete-fehér, és kék-bézs csíkok a divatosak, de épp ettől lesz a végeredmény pontosan hozzám illő. ;) Neked mi a kedvenc színed?
A kiszabott alkatrészeket először celuxal "becsíkoztam".
Majd elkezdtem lefesteni.
Nem is gondoltam, de igazi Flow-élményes munka volt, még ebédelni is elfelejtettem, teljesen belemerültem a festésbe.
Hagytam száradni, majd lehúztam a celux csíkokat. Komolyan úgy éreztem, ennél szebb csíkokat életemben nem láttam!
Ezután skiccpauszon keresztül megvasaltam alaposan. (nehogy a vasalóra ragadjon)
A barátnőm maszkoló szalagot használt, mint a képen is látszik, és itt feketék lettek a csíkok, ami jobban megfelel az aktuális divatnak.
A szoknya varrása:
A festés után indult a varrás. Nem akarlak untatni a részletekkel, de a háta közepével had dicsekedjek. Összevarrás után sem törik meg a csíkok sorrendje:
Néhány kép az összeállítás folyamatáról:
Jobb oldalon látszik, hogy még zseb is van a szoknyán.
Ilyen szoknyába csak akkor vágj bele, ha tudod élvezni az elkészítés folyamatát, mert még nekem is legalább 8 óra volt összesen. A szoknya anyagköltsége festékkel, ecsettel, mindennel együtt is csak egy akciós bevásárlóközponti szoknya ára.
Ellenben úgy gondolom igazán egyedi darabok születtek, amiket élmény viselni:
Valójában csak két szoknya készült. A másik barátnőm (a képen balra) szoknyája bolti, ellenben jól simult a kollencióba. :)
Készítette:
Sz. Anikó, és Majoros Zsuzsa
U.i.: Ha szeretnél Te is ilyen, vagy legalábbis egyedi ruhákat készíteni saját magadnak gyere el varrótanfolyamra, kattints ide a további információkért! Szerezz új barátnőket is, akikkel együtt tudsz alkotni!