Akár egy varrótanfolyam tananyaga is lehetne a párna varrás. A leírás rendkívül részletes, sokat tanulhatsz belőle.
Szíven ütött a tavasz, amikor megláttam Kate Spain által tervezett csíkos anyagot, amihez már szinte kínálta magát a zöld, apró mintás anyag, és az összhatást a csipke tette teljessé. Lopd be Te is a tavaszt a nappalidba! Varrj új párnákat!
Sokan megkerestetek, hogy az ingyen varrótanfolyamon megvarrtátok a tűpárnát, de nem tudjátok hogyan tovább.
A párnahuzat varrása nagyon jó gyakorló feladat.
Szeretnél párnahuzatnál komolyabb dolgokat is varrni?
Szeretnél gyorsan és hatékonyan tanulni?
Szeretnéd Te varrni a ruhatárad legjobb darabjait?
A MEGOLDÁSÉRT KATTINTS IDE!
Szükséges anyagok, eszközök párna varráshoz:
- kb. 45cm apró, virág mintás pamutvászon
- kb. 45cm csíkos, vidám szjnű anyag
- párna
- kb. 45 cm csipke
Párna szabásminta:
Korábban bemutattam már, hogyan tudsz sima, belső párnát varrni. (katt a linkre)
Ennek mérete jelen esetben 42x40cm kell legyen, ha azt szeretnéd, hogy az itt megadott huzat szabásmintához megfelelő legyen. Ilyen méretű belső párnát kereskedelmi forgalomban is lehet kapni, ha nem szeretnéd megvarrni.
A párna szabásmintája téglalapokból áll:
Eleje:
-1db 32x41cm-es téglalap
-1db 15x41cm-es téglalap
Háta:
-2db 32x41cm-es téglalap
A szálirány a 41cm-es oldallal párhuzamos. A párna szabásmintához megadott adatok minden szükséges helyen tartalmazzák az 1cm varrásszélt.
Párna szabása:
Eleje:
-1db 32x41cm-es téglalap apró, virág mintás anyagból
-1db 15x41cm-es téglalap csíkos anyagból
Háta:
-2db 32x41cm-es téglalap apró, virág mintás anyagból
Az anyagot szabás előtt feltétlenül be kell avatni, azaz forró vízben megmártani, majd kiteregetni és megszárítani. Szabás előtt még vasalni kell.
Párna varrás:
A párna mindkét hátlapjának hosszanti oldalát szegd be 2x1cm-esen. A szegés hobbivarrónők számára egyszerű és biztosan szép eredményt adó módját már korábban leírtam.
A párna elejének egyik hosszanti oldalának szélére varrd rá a csipkét. A csipkét nem kell előre pontosan levágni, így amíg varrod, nem fog kifoszlani a széle.
A varrásszél 1cm lesz. Gondold át, hogyha a csipkét pont az anyag szélén vezeted, akkor az 1cm varrásszél nem vesz-e el túl sokat a szép csipkédből. Ha kell, akkor úgy, mint én, húzz egy 0,5cm-es párhuzamost az anyag szélével, és ide gombostűzd a csipkét. Varrd végig keskenyen.
A csipkére színt színnel szemben fektesd rá a csíkos oldalát. Gombostűzd össze a széleket, és varrd össze középen az elejét. Előfordulhat, hogy a varrógép a csipkén nehezen halad, ekkor egy picit segíthetsz neki azzal, hogy húzod hátul az anyagot, de itt a hangsúly a kicsin van.
A két hátlapnak 15cm-t kell egymásra fedni. Igazítsd lapolva egymásra, gombostűzd össze, majd keskenyen varrd is össze. Az elejét és a hátát fordítsd szembe színt színnel szembe, és teljesen körbe varrd össze 1cm-esen.
Jó munkát!
Készítette:
Majoros Zsuzsa
Szabás-varrás ötletek – Kezedben születik meg a ruhád!