Elegem van már az örökké elszakadó, ormótlan homokozó játékos zsákokból. Emiatt nekiláttam táskát varrni, egy olyat, ami azért nagy mérete ellenére is csajos, strapabíró és vízhatlan.
A cikkben a táska szabásmintát is megtalálod.
A folyamatot lefotóztam lépésről-lépésre, és a táska szabásmintát is beméreteztem Neked, ha van kedved készítsd el Te is.
Mi már teszteltük a játszón, praktikus, és hatalmas sikere volt. Több megrendelést is kaptam volna, de sorozatgyártást nem vállalok, csak a táska szabásmintáját adom oda. :)
Strandtáskának, vagy edzős táskának is tökéletes.
Szükséges anyagok, eszközök táska varráshoz:
- 1m viaszosvászon
- 1m erős vászon
- 1m ragasztós közbélés (vetex)
A viaszosvászonról legtöbben rossz emlékeket őrzünk a menzás asztalok megkopott, ósdi terítőjeként. Ma már divatos mintákkal kapható. Jól kezelhető, varrható.
Szeretnél ruhákat is varrni?
szebbet, mint a boltban kapható?
Olyat ami passzol az alakodhoz?
Várunk szeretettel a varrótanfolyamokon! Katt ide, vagy a lenti képre!
Táska szabásminta:
A táska szabásmintát a leírás alapján meg tudod rajzolni.
A táska szabásminta minden szükséges helyen 1cm varrásszélt tartalmaz.
Táska szabás:
Viaszosvászonból:
- 4db alsórész
Erős vászonból:
- 4db felsőrész
Ragasztós közbélés:
-2db felsőrész
Táska varrás:
Vasald be a felsőrészekbe a ragasztós közbélést.
Az alsórésszel fordítsd színt színnel szembe a felsőrészt, gombostűzd össze, és varrd végig 1 cm-esen.
Nekem a viaszosvászon mintája irányított volt, azaz felirat is volt rajta, ami csak felfelé lehet a táskán. Ha nálatok is ilyen van, figyeljetek, hogy az alsórész tetejére varrjátok a felsőrészt.
Vasald a varrásszélt felfelé, és tűzd le mm-esen.
Ezt csináld meg minden alsó-, és felsőrésszel.
Ha szeretnél belülre, vagy kívülre zsebet a táskára, akkor most varrhatsz rá. Vágj ki téglalapot, hajtsd be a felső szélét. Ezután egyszerűen tedd az alsórészre, és varrd végig az oldalát és az alját.
Két-két összevarrt táskát fordíts színt színnel szembe, és gombostűzd össze. A bevasalt falsőrészeket egymáshoz, és a simákat egymáshoz. Varrd össze az oldalát és az alját 1cm-esen. Ügyelj, hogy az oldalaknál egyezzen az alsó-, és felsőrész összevarrása.
Annak a résznek, amelyiket belső résznek szánsz, az alján egy 20-25cm-es lyukat hagyj nyitva, hogy ki tudjuk majd fordítani a táskát.
A varrásszélt amennyire tudod, a körmöddel hajtsd szét. A sarkokat ki kell varrni. Az aljavarrást, és az oldalvarrást egymáshoz kell fogni, és pontosan egymáshoz gombostűzni. A saroknál így egy háromszög keletkezik. A háromszög alját fogjuk kivarrni, ez itt 24cm kell legyen. A varrat merőleges kell legyen az oldal és aljavarrásra, és hajtott széltől hajtott szélig 24cm.
A háromszöget érdemes az alja felé hajtani, és a varrásszélességeket egymáshoz rögzíteni néhány laza kézi öltéssel.
A külsőrésznek szánt táskát fordítsd színével befelé, a belső részt kifelé, és a kettőt csúsztasd egymásba színt színnel szemben.
Gombostűzd egymáshoz a táska felső szélét. Varrd körbe centiméteresen a táska felső szélét a vállpántokkal együtt.
Vágd ki a felesleges varrásszélt.
Az íveknél be kell csipkedni a varrásszélt, egészen a cérnáig. Minél ívesebb annál sűrűbben. A képen pirossal van jelölve.
Fordítsd ki a táskát. A belső rész alján hagyott nyíláson keresztül ki tudod fordítani. A vállpántokat is fordítsd ki, vasald meg.
Tűzd le körben a táska felső szélét, mm-esen, vagy talpszélesen, ahogy tetszik.
A vállpántok végeit lapolva helyezd egymásra. Kb. 2cm-t fedjenek egymásra. Varrj az átfedésekre egy téglalapot a szélektől mm-esen.
Az oldalaknál, legalább a felsőrész hosszában érdemes belevarrni az oldalvarrásba, ezzel egymáshoz fogva a külső, és belső részt.
Az alján a lyuk széleit fog egymáshoz, gombostűzd meg, és varrd össze mm-esen.
Jó munkát a táska varráshoz!
Készítette:
Majoros Zsuzsa