Amikor néhány hónapja hozzám költözött a kedvesem, addigi, jól berendezett életem egy szempillantás alatt a feje tetejére állt. A fürdőszobát ellepték a különböző arcszeszek, parfümök, hajzselék, az eldobható borotvák hadáról már nem is beszélve. Röviden szólva, nem találtam a fürdőszobámat!
Napokon át érlelődött bennem a gondolat, mit tehetnék ez ellen. Egy polc jó ötletnek tűnt volna, de hely híján le kellett mondanom róla. Aztán megszületett az ötlet, a terv, majd a kész munka. Egy klassz textil tároló, különféle rekeszekkel.
Szükséges anyagok, eszközök textil tároló varráshoz:
- steppelt vászon 30 x 40 cm
- ha a steppelt anyagunk csak az egyik oldaláról van vászonnal borítva, akkor vastag anyag az elülső hátlapnak (30 x 40 cm)
- zsebeknek színes, mintás anyag
- cipzár 15 cm-es
- szatén szalag
- köpperszalag vagy ferdepánt
Textil tároló szabásminta:
A szabásminta minden szükséges helyen 0,6-1cm varrásszélt tartalmaz. Pontos adatok a leírásban.
Textil tároló szabás:
Szabjunk 2-2db-ot a zsebfedős zsebekhez a zsebtasakból és a zsebfedőből. A zsebfedőt szabjuk 45 fokos szálirányban. A többi alkatrészből 1-1 db szükséges, ezeket is szabjuk ki.
Textil tároló varrás (kezdőknek is ajánlott):
Ha a steppelt anyagunk mindkét oldala vászon borítású, akkor ezzel nincs tennivalónk szabás után. Ha viszont csak az egyik oldala van vászonnal borítva, akkor a másik oldalát borítsuk be a választott elülső hátlapunkkal (10-10 cm távolságban egymástól, az oldalakkal párhuzamosan varrjunk végig függőleges és vízszintes irányban is. Utoljára talpszélesen tűzzük körbe a téglalapunkat.)
Következnek a zsebek:
Először az alsó zsebeket készítjük el. Gombostűzzük össze a képen látható módon a zsebtasakok mindkét csücskét, varrjuk össze talpszélesen. Ugyanígy járjunk el a zsebfedők esetében is. Vasaljuk közép felé a varrásokat.
Gombostűzzük szalagunkat félbehajtva a zsebtasakok tetejére, valamint a zsebfedők aljára. Varrjuk rá a szalagot milliméteresen letűzve.
A szabadon maradt széleket hajtsuk be 1 cm-re és vasaljuk le a zsebtasakoknál és zsebfedőknél is.
A levasalt szélek mentén gombostűzzük egymás mellé alulra a zsebtasakokat, majd varrjuk fel a hátlapra milliméteresen tűzve. A sarkoknál óvatosan forduljunk.
A zsebfedőket is gombostűzzük fel a hátlapra, úgy, hogy a két szegőszalag fedje egymást. Ha 45°-os szálirányban szabtuk, akkor most figyeljünk, mert így nagyon nyúlik az anyag!
Következő a cipzáras zseb. Mindkét alkatrésznél hajsunk be 1-1 cm-t minden oldalon és vasaljuk a visszájára. Varrjuk a cipzár két oldalára a két alkatrészt milliméteresen tűzve. Gombostűzzük a cipzáras zsebet a hátlapra és milliméteresen varrjuk körbe.
A hosszúkás zseb az utolsó. A zseb felső részét fogjuk a pántba és milliméteresen tűzzük le.
Vasaljunk az alján 1 cm-t a visszájára. A két oldalán hajtsunk 1-1 cm-t a visszájára, majd harmonikaszerűen hajtsuk be még kétszer mindkét oldalon. Először a két oldalát varrjuk a hátlaphoz, végül az alját.
A félbehajtott pántba gombostűzzük az egész hátlapot. Varrjuk körbe.
2 db 40 cm-s köpperszalagot varrjunk erősen a felső sarkokba (a szalag közepén varrjuk), ezzel kötjük majd fel.
Díszítésként egy szaténmasnit tettem az egyik alsó zsebfedőre.
Jó munkát a fali tartó varráshoz!
Készítette:
Marót Orsolya